ArabicBulgarianEnglishFrenchGermanItalianRussianSlovakSpanishTurkish
ArabicBulgarianEnglishFrenchGermanItalianRussianSlovakSpanishTurkish

Video Konferans Sistemleri

#videokonferans

Çalışanları ofise geri döndürmeye başlıyor olabilirsiniz, ancak birçoğu evden çalışmayı kalıcı bir koşul haline getirmek istiyor. Ve bununla yüzleşelim, bunun birçok faydası olabilir. Ancak ihtiyaç duyacağı tek şey birinci sınıf bir video konferans sistemi ve bunları tamamlayan donanımlardır çünkü çevrimiçi iş birliği bir çok fayda sağlar. İşletmelerde, çalışanlar arasında üretkenliği artırmanın yanı sıra iş arkadaşları, ortaklar ve müşterilerle iletişim ve etkileşim için gelişmiş bir yol sağlar.

Video Konferans ile Maliyetleri Azaltmak

Pandemi bir yana, birçok küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ), koronavirüsten önce farklı coğrafi bölgelerde faaliyette bulunuyorlardı. Bu durum çoğu şirket için hem maliyet hem de işe alımlarda  şirket içinde bile karmaşık zorluklar da getiriyordu.

Buna müşteriler ve iş ortaklarını da ekleyince ve tüm bu çalışanların kapsamlı seyahatleri olmadan iş yapabilmelerini düşünmek çok zordu, bu da işetmeye maliyetler getiriyordu.

Video konferans sistemlerinin şirketinizin kârlılığını ciddi şekilde artırabileceği yer tam burasıdır.

Ayrıca daha eski, özel sistemlerde, bir toplantının kaydedilmesi, yalnızca sesli kayıtlar için ayrı bir kamera veya üçüncü taraf bir mikrofon ve ayrıca depolama için sunucu alanı anlamına geliyordu. Yeni bulut sistemlerde hizmetlerin otomatik kaydı vardır, böylece bir düğmeye basarak bir kayıt başlatabilir ve ardından yalnızca otomatik olarak buluta kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda tüm toplantı katılımcılarıyla otomatik olarak paylaşabilirsiniz.

Video konferansın somut olmayan faydaları arasında sözlü olmayan iletişim alışverişi ile daha verimli toplantılar ve hem şirketler içinde hem de müşteriler arasında iş bağlantıları arasında daha güçlü bir topluluk duygusu yer alır. Kişisel düzeyde, yüz yüze bağlantı, sözlü olmayan iletişim ekler ve katılımcıların, gerçekte hiç tanışamayacakları kişilerle daha güçlü bir aşinalık duygusu geliştirmelerini sağlar.

Satıcı Desteğini Unutmayın

Tüm bunlar, bu hizmetlerden birini satın aldığınızda, kendinizi destekleyeceksiniz gibi geliyorsa, durum böyle değil. Herhangi bir video konferans hizmetini uygulamanın ayrıntıları, işletmeden işletmeye o kadar büyük farklılıklar gösterebilir ki, kendi BT çalışanlarınız genellikle en iyi ilk destek kaynağıdır. Sonuçta, sistemi en iyi bilenler onlar olacak.

Ancak BT personelinizin seçtiğiniz video konferans hizmetine tamamen aşina olduğundan emin olmanın yanı sıra, hizmet satıcısından sağlam destek kaynakları da isteyeceksiniz. En iyi video konferans hizmetleri, kapsamlı çevrimiçi belgelere ek olarak telefon, e-posta ve sohbet desteği sunar.

Hem kullanıcıları hem de BT uzmanlarını eğitmeye yardımcı olacak profesyonel bir hizmet servis firmasının olması önemli faktördür ve aktif kullanıcılara da iyi bir destek olarak iş verimini arttırmış olurlar.

Hazırlayan :  rahmi.ficici@artpro.com.tr