Bulutistan

2015 yılında kurulan Bulutistan, regülasyonlara uyumlu veri merkezlerinden sunduğu yenilikçi Bulut bilişim servisleri ile Türkiye pazarında lider teknoloji şirketi konumunda yer alıyor. Merkezi İstanbul Türkiye’de yer alan Bulutistan, Equinix Küresel Bağlantı (Cloud Exchange) Ağı’na Türkiye’den entegre ilk şirket olarak bilişim hizmet ihracatını arttırmaya odaklanmış bir bulut bilişim operatörü olarak katma değerli bulut hizmetleri veriyor.

Türkiye’de 3 ilde 5 tane veri merkezi bulunuyor ve yurt dışında 60’tan fazla ülke Bulutistan’ın Türkiye’deki veri merkezlerine bağlanıp hizmet alıyor. SAP Cloud çözümlerinde derinlemesine uzmanlığa sahip olan Bulutistan, Türkiye ve Avrupa çapındaki kuruluşlara yüksek performanslı, yüksek düzeyde erişilebilir ve yönetilen SAP hizmetleri sunuyor. Bulutistan bugün Türkiye’nin en büyük 500 şirketi içinde yer alan 350’den fazla şirkete, en büyük 1000 kurumu arasında bulunan 600’ünden fazla organizasyona, en büyük 20 Holding’in 16 tanesine bulut hizmeti veriyor.

Hızla büyüyen yenilikçi şirket, 2020’nin sonunda Ak Portföy’den, 2022 Nisan ayında ise Sabancı Ventures’tan önemli iki yatırım aldı. 2020 yılında Deloitte Technology Fast 50 Türkiye Programı tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçilen Bulutistan yine 2019 yılında Deloitte EMEA FAST 500 listesinde EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında 20. sırada yerini aldı. Müşteri İnovasyonuna ve Dönüşümüne Yön Veren Sıra Dışı Servisleri ile 2020 IBM Beacon Ödülü’nü de kazanmıştır. Öte yandan, Bulutistan sahip olduğu CSA STAR sertifikası odağında; dünya devi bulut servis sağlayıcılarının sunduğu birinci sınıf hizmet kalitesini ve yüksek güvenliği yaşatan global standartlarda bir şirket olarak kabul görüyor.

Konusunda çok deneyimli 100’ün üzerinde çalışanımız ve ekosistemimizde birlikte hareket ettiğimiz stratejik çözüm ortaklarımızla birlikte deneyimli hizmet veren toplamda 500 kişilik bir bulut bilişim platformuyuz.

Özellikle Üretim, Dağıtım, Perakende, Eğitim, Enerji gibi dinamik hareket eden, dijital dönüşüme odaklı, rekabetçilik kazanmaya çalışan sektörlerde ağırlıklı olarak çalışıyoruz.

Bulut bilişim servisleri Dijital dönüşümü merkezinde şirketlerin yatırımlarını kullandığın kadar öde modeli ile destekleyerek hayata geçirmelerini kolaylaştırıyor.