Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

SMATV, birden fazla uydu ve yayın sistemini birleşik olarak tüm TV noktalarına zayıflamadan ulaştırmak ve dağıtmak amacıyla tasarlanmıştır. Kurmuş olduğumuz bu sistem genel olarak uydu antenleri, yayın merkezi ve dağıtım sistemlerinden oluşur. Kalabalık mekanlar ve televizyon kullanıcısının fazla olduğu alanlarda; bloklar veya birimler birbirleriyle yer altından bağlanır ve son kullanıcıya, uydu alıcısı kullanılmasına gerek kalmadan, TV görüntüsü ulaştırır.

Bu sistem içinde kullanılmış olan sistemler kullanılan bölgelere ve yaşam alanlarına göre kanal sayısı ile sistem merkezi tasarlar ve kurulumunu gerçekleştirir.

IPTV sistemleri özellikle müşterisi yoğun ve katma değerli servislerden gelir elde etmek isteyen veya çok noktalı TV hizmeti veren kurumlar tarafından tercih edilmekte ve alışılagelen Pay TV kavramını geride bırakarak bu alandaki tüm oluşum ve öngörülerin değişmesini ve gelişmesini sağlamaktadır.

IPTV teknolojisi, gerek TV yayınlarının gerekse PayTV sisteminin geleneksel coaxial kablo yerine IP altyapısı (LAN) üzerinden TV’lere sunulmasına olanak sağlar.