ArabicBulgarianEnglishFrenchGermanItalianRussianSlovakSpanishTurkish
ArabicBulgarianEnglishFrenchGermanItalianRussianSlovakSpanishTurkish

SİBER GÜVENLİK PLATFORMU IV

Günümüzde sahip olduğumuz bilgi ve varlıkların çoğunu Dünyanın her tarafından ulaşabildiğimiz sanal ortam yardımıyla yönetiyor ve kullanıyoruz. Son yıllarda siber uzay olarak isimlendirilen sanal ortam, hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, sayısız tehditleri de beraberinde getirmektedir. Siber Güvenlik; bireysel veya kurumsal olarak hepimizin en temel problemlerinden biri olmaya adaydır. Dolayısıyla bu konuda olabildiğince çok bilgi sahibi olmamız ve olası tehditleri bilerek önlemler almamız hayati öneme sahiptir.

İşte bu amaç doğrultusunda kurulan ve “Siber Güvenlikte Güç Birliği” sloganıyla faaliyetlerini yürüten KAMU SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ bu yıl, SİBER GÜVENLİK PLATFORMU IV etkinliğini TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ ile birlikte 22 Aralık 2016’da Ankara’da düzenlemektedir.

Yapılacak etkinliğin ana teması “Eşyaların İnternetine Güvenlik Riskleri” olup, etkinliğimizde “Dünya`da ve Türkiye`de Siber Güvenliğin durumu, Siber Örgütler, Adli Bilişim, Siber Güvenlikte İşbirliği, Siber Güvenlik Eğitim/Öğretimi” gibi birçok konu tartışılacaktır.

Temamızla ilgili uzmanların görüşlerinin sunulacağı sunumlar serisiyle birlikte Eşyaların Interneti ve Güvenlik Tehditleri konusunun tartışılacağı panelde sizleri de aramızda görmekten ve etkinliğimize yapacağınız katkılardan dolayı mutluluk duyacağız.