Çağrı Merkezi Nasıl Seçilir

 class=

İşletme/şirket/marka türüne bağlı olarak farklı bir iletişim merkezi ürününe ihtiyacınız olabilir. Şirketlerin bambaşka ihtiyaçları vardır, İşletmelerin, özellikle operasyonların müşteri hizmetleri tarafında bunu anlaması bir zorunluluktur.

Müşteri hizmetleri her işletme için bir gereklilik olduğundan, bir iletişim merkezine sahip olmanız hayati önem taşıyacaktır. Ancak bununla birlikte, paranızın karşılığını almak için işletmeniz için doğru ürünü seçmeniz gerekiyor.

İşletmelerin ihtiyaç duyduğu çağrı merkezi ürünleri nelerdir? İşinizin doğası, müşterileri aramanızı mı yoksa tam tersini mi gerektiriyor? Yoksa sadece yazılı iletişim yeterli mi? Son olarak, işletmeler kendileri için en iyi çağrı merkezi ürününü nasıl seçebilir?

Aşağıda, her bir iletişim merkezi ürününü tartışacak ve size bir arka plan sunacağız ve en iyisini seçmenize yardımcı olacağız.

Inbound Çağrı Merkezi

Inbound çağrı merkezi, ürün adından da anlaşılacağı gibi, müşterilerden gelen aramaları alır. İşletmelerin doğası gereği, işletmenizin sunduğu ürünler veya hizmetler hakkında müşteri sorguları almalarını gerektiriyorsa, işletmeler tipik olarak bir gelen iletişim merkezine sahip olmayı seçmelidir.

İletişim merkezleri, müşterinin ihtiyaç duyduğu gerekli bilgileri veya teknik desteği sağlar. Buna ek olarak, sundukları ürün veya hizmetler için sipariş vermek ve ödeme yapmak isteyen müşterileri ağırlayabilirler. Inbound çağrı merkezinin ek hizmetleri, aboneliğe dayalı işletmelerden belirli aboneliklerin yükseltilmesi ve yenilenmesi isteyen müşterilerden gelen aramaları yanıtlamayı içerir.

ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Outbound Çağrı Merkezi

Outbound çağrı merkezi ise işletmeden müşterilerine giden aramaları yapar. Outbound çağrı merkezlerini genellikle yönetenler satış ekibidir. Outbound çağrı merkezi hizmetleri ayrıca müşteri memnuniyetini ölçmek, büyüme ve gelişme elde etmek için müşteri adayları oluşturma, bir ürün veya hizmetin durumunu takip etme, geri bildirimler ve anketleri içerir.

ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Blended Çağrı Merkezi

İşletmelerin seçebilecekleri en iyi iletişim merkezi ürünlerinden üçüncüsü, blended çağrı merkezi. İşletmeler karma iletişim hizmetleri almaya karar verdiğinde akla iki şey gelir; aynı anda güçlü müşteri desteği ve pazarlama. Blended çağrı merkezleri hem gelen hem de giden hizmetler sunar; temsilciler müşterilerden gelen aramaları alabilir ve müşterilere giden aramalar da yapabilir.

Blended çağrı merkezi edinen işletmeler, genellikle daha iyi hizmet vermek ve müşterilerini elde tutmak istedikleri için bunu yaparlar. Tabii ki işletmeler için kendi faydaları ile birlikte geliyor. Esneklik, hem gelen hem de giden aramaları işleyebilen en yüksek kalitede eğitimli temsilciler ve bu hizmet acentelerin sık sık değiştirilmesini/dönüşünü gerektirdiğinden düşük devir hızı sunar.

Temel olarak, işletmelere müşterilerden gelen aramaları alma ve müşteri arama yapma arasında bir denge sunar.

ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Omnichannel Çağrı Merkezi

Bir işletme olarak, müşterilerin sorunları açıklarken kendilerini tekrar tekrar tekrar etmekten hoşlanmadıklarını bilmelisiniz. Ne yazık ki, tam olarak senkronize olmayan çok kanallı hizmetler sunuyorsanız, bu yaygın bir durum haline gelebilir. O zaman, müşteri tekrar tekrar formları doldurur veya soruları yanıtlar e-postadan sonra e-posta ve temsilciden sonra temsilci…

İşletmeler, omnichannel çağrı merkezi edinerek bu sorunu çözebilir. Çok kanallı hizmetler ile müşteriniz, geçtiği her kanalda sorunsuz bir deneyim yaşamasını, sorunlarının çözülmesi için çok fazla çaba sarf etmesine gerek kalmamasını ve ihtiyaçlarının kişiselleştirilmesini bekleyebilir.

ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Metin Tabanlı Çağrı Merkezi

Bazı müşteriler sadece yazılı iletişimi tercih edebilir. Bu günümüzde çok normaldir. Artık insanlar özellikle bir işletme ile iletişime geçmek istediklerinde yazılı iletişim kurmayı tercih edebiliyor. Metin tabanlı çağrı merkezi ile firmalar, müşterileri ile SMS, E-posta, Webchat ve Sosyal medya kanallarından iletişim kurabiliyor.

Gerçekten de çağrı merkezleri, türü ne olursa olsun en iyi iletişim yazılımını kullanmayı hak ediyor. Çağrı veya çağrı merkezleri gelişmeye devam ettikçe Tegsoft’un teknolojisi de gelişiyor.

Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artpro Uzmanı Şimdi Online
Mesaj Gönder
Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

Taşındık!

YENİ ADRESİMİZ
Atatürk Bulvarı, Deposite İş Merkezi A1 Blok Daire 309 İkitelli Osb Mahallesi Başakşehir İstanbul

+90 (212) 438 01 11